TANIEJ NIŻ MYŚLISZ! :)
Przedszkole i Szkoła (od 1 września)

350 zł

Wkrótce nasza nowa strona internetowa
www.sowy-sowki.pl

ZAPRASZAMY !

 Przedszkole i Żłobek „Sowy i Sówki”,

artystyczno - językowe

Sowy i Sówki

 

Nasza placówka działa od 1 września 2011roku. Dziękujemy Rodzicom, którzy okazali nam swoje zaufanie, przysyłając do nas swoje pociechy. Ze swej strony chcemy zapewnić, że będziemy ciągle się doskonalić, bazując na doświadczeniach codziennej pracy i cennych uwagach Rodziców.

Przedszkole i Żłobek mieści się w Ostrowie Wlkp. przy ulicy Kasprzaka 4 oraz Krotoszyńskiej 156. Są to budynki specjalnie w tym celu wybudowane i przystosowane, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i wymogami Sanepidu oraz Straży Pożarnej, które mają zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wnętrza budynków zostały wyposażone w certyfikowane meble, sale dydaktyczne z pomocami do nauki i zabawy oraz nowoczesne pomoce audiowizualne, łazienki i szatnie ściśle dostosowane do potrzeb dzieci oraz sale zajęć relaksacyjno -artystycznych. Budynki oraz otaczające je ogrody, stworzone dla małych gospodarzy, zostały pomyślane w sposób dający dzieciom przestrzeń do nieograniczonej ekspresji twórczej (bez zbędnego przeładowania kolorami i sprzętami). Mają stwarzać dziecku optymalne warunki rozwoju jego potencjałów i talentów.

Stawiamy nie tylko nowe mury, ale chcemy dać swoje serce i wysiłek dla kolejnych pokoleń przedszkolaków, stworzyć przedszkole i żłobek „z prawdziwego zdarzenia”.

Zapraszamy Sowy i Sówki do naszego Przedszkola i Żłobka !

 

Drodzy Rodzice

Mija piąty rok działalności naszego Przedszkola „Sowy i Sówki”. W działaniach wychowawczo-dydaktycznych staramy się wszechstronnie wpływać na rozwój naszych dzieci tak, aby z czasem ujawniły się ich zdolności. Są jednak pewne punkty naszych działań, które chcemy uwypuklić, gdyż wpływają one na wszechstronny rozwój dziecka. Pragniemy, aby dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności poprzez doświadczenie, eksperymentowanie i bezpośrednie działanie w myśl metody Marii Montessori. Realizując program wychowania w przedszkolu i pracując z wybranym podręcznikiem, nauczycielki przygotowują wiele pomocy, akcesorii, przynoszą różne przedmioty codziennego użytku i okazy z otaczającego nas środowiska przyrodniczego. Dzieci mogą je dotknąć, powąchać, posmakować, użyć.

Ważnym elementem w naszej pracy dydaktycznej są działania artystyczne, zarówno muzyczne jak i plastyczne. Staramy się, aby nasze Przedszkole było „rozśpiewanym przedszkolem”. Dużo śpiewamy, tańczymy, bawimy się przy muzyce i muzykujemy. Są też dodatkowe zajęcia taneczne i baletowe przy muzyce klasycznej. W pracach plastycznych staramy się wyzwalać kreatywność dzieci, stosując różnorodny materiał, tworząc „cudeńka”. Chcemy też pochwalić nasze Panie, które przygotowują piękne dekoracje na okna i tablice w salach, inspirując również w ten sposób dzieci. Wspaniale sprawdzają się również zabawy z językiem angielskim już od najmłodszych lat. Zamierzamy poszerzyć kontakt z językiem o kolejne dwa dni. Zajęcia dotychczasowe we wtorki i czwartki pozostają bez zmian, natomiast dodajemy w poniedziałki i środy 10-15 minutowe spotkania utrwalające poznany wcześniej materiał. Na prośbę Rodziców również najmłodsza grupa „Małe Sówki” rozpocznie od II semestru zabawy z językiem angielskim. W ten sposób uda się zrealizować zamysł, który towarzyszył nam od początku naszej działalności.

Biorąc pod uwagę nasze priorytety i proponowane zmiany chcemy nazwać nasze Przedszkole „Sowy i Sówki” artystyczno-językowym.

Chcielibyśmy podziękować Państwu za dotychczasową współpracę i życzyć wszystkiego najlepszego.

 

Z poważaniem     Violetta i Jarosław Orczykowscy

Home