Szkoła

„Radość z powodu przezwyciężania trudności jest jeszcze większa niż sama trudność”

MARIA MONTESSORI

Drodzy Rodzice!

Nazywam się Violetta Orczykowska, jestem założycielem i dyrektorem szkoły podstawowej w Ostrowie Wielkopolskim.

„Mądra Sowa” – Szkoła Podstawowa dla klas I-III, to placówka niepubliczna na prawach szkoły publicznej, zorganizowana z myślą o Państwa małych dzieciach. W czasie tak wielu zawirowań, związanych z rozpoczęciem nauki szkolnej przez dzieci, rodzi się wśród Rodziców dużo pytań, wątpliwości i trosk. Zastanawiają się Państwo jak pociechy poradzą sobie w szkole i czy są na tyle dojrzałe emocjonalnie, aby podołać obowiązkom szkolnym. Chcemy wyjść naprzeciw tym obawom i stworzyć niewielką placówkę działającą w zgodzie z nowymi rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej.

Naszym celem jest zapewnienie uczniom odpowiednich warunków harmonijnego rozwoju we wszystkich obszarach ich aktywności, zarówno w zakresie rozwoju intelektualnego, jak i emocjonalnego, społecznego oraz fizycznego, zgodnie z potrzebami dziecka na pierwszym etapie edukacji.

„Mądra Sowa” w założeniu nie ma być szkołą profilowaną, nastawioną jedynie na wybrany obszar kształcenia. Chcemy dać dzieciom możliwość doświadczania różnorodności wielu dyscyplin i dziedzin życia, tak by mogły świadomie odkrywać swoje zdolności i pasje. Temu ma służyć odpowiednia organizacja i forma zajęć objętych programem nauczania oraz bogata oferta zajęć pozalekcyjnych.

Priorytety jakie nam przyświecają, to:

  • nauka w małych 12 osobowych grupach, co pozwoli na indywidualizację pracy z dzieckiem,
  • rozmiłowanie dzieci w różnorodnych dziedzinach,
  • uświadomienie wagi zabaw i ćwiczeń ruchowych,
  • śpiew, taniec i nauka słuchania muzyki,
  • kreowanie wyobraźni plastycznej.

Chcemy zdobywać wiedzę przez zabawę, doświadczenie i eksperymenty na konkretnych przykładach w myśl zasady Marii Montessori. Stosując nowoczesne środki dydaktyczne, podręczniki na miarę XXI wieku chcemy też, aby muzyka, plastyka i zabawa w teatr oraz dużo ruchu były ważnymi elementami wszechstronnego rozwoju dziecka, jego kreatywności, aktywności i otwartości – cech, które w życiu są bardzo potrzebne i będą gwarantem sukcesu na następnych etapach edukacji szkolnej.

Chcemy wykorzystywać potencjał drzemiący w dzieciach, sprawić by nie został zmarnowany już na starcie. Pragniemy motywować dzieci do zdobywania wiedzy i umiejętności, aby dzieciom „chciało się chcieć” oraz by były przygotowane na spokojne przejście „z małej szkoły w wielki świat”.

Mam nadzieję, że przedstawiona koncepcja kształcenia zainteresowała Państwa i zachęci do bliższego zapoznania się z ofertą szkoły. Zapraszam na naszą stronę internetową oraz do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.