Zajęcia dodatkowe

„ Aby przedszkole spełniało swoje zadanie, musi być przedłużeniem środowiska rodzinnego”

MARIA MONTESSORI

Zabawy ruchowe z elementami wychowania fizycznego (dla dzieci młodszych z elementami gimnastyki korekcyjnej)

Zajęcia bazują na podstawowych ćwiczeniach gimnastycznych, zabawach rytmiczno-ruchowych oraz grach zespołowych dostosowanych do wieku, rozwoju fizycznego i temperamentu dzieci. Zajęcia rozwijają w dziecku cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość oraz poprawną koordynację fizyczną, a także korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka. Podczas zajęć dzieci nabywają nowych umiejętności, łatwych do wykorzystania podczas zabaw z rówieśnikami w przedszkolu i w domu. Ważne dla dzieci w tym wieku zabawy kształtują właściwą postawę ciała.

szkoła ostrów wielkopolski
szkoła ostrów wielkopolski

Język angielski

Zabawy zapraszają dzieci na wspólną podróż po świecie języka angielskiego z bohaterami znanych dzieciom bajek. Podczas zajęć dzieci bawią się, śpiewają, słuchają ciekawych historyjek, grają, tańczą oraz pracują ze specjalnie przygotowanym materiałem dydaktycznym. Po ukończeniu edukacji w naszym Przedszkolu dzieci mają duży zasób słów i bardzo dobrze radzą sobie w szkołach na lekcjach języka angielskiego.

Zajęcia z logopedą

Zajęcia polegają na kształtowaniu prawidłowej wymowy dziecka, dbania o najlepszy jej rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym. W miesiącu wrześniu odbywa się diagnoza dzieci na zajęcia logopedyczne.

szkoła ostrów wielkopolski
szkoła ostrów wielkopolski

Rytmika

Zajęcia z rytmiki rozwijają zdolności muzyczne dzieci. Podczas nich dzieci śpiewają piosenki o różnorodnej tematyce, grają na prostych instrumentach muzycznych Orffa, a także doskonale się bawią. W trakcie tych zajęć dzieci uczą się układów tanecznych i przygotowują się do występów z okazji świąt i uroczystości przedszkolnych.

Basen

Celem zajęć jest nauka pływania, oswajanie się ze środowiskiem wodnym i wpajanie zasad bezpieczeństwa w wodzie. Dzieci mają zapewniony dowóz na zajęcia. Nauka pływania odbywa się na basenie „Delfin” przy ul. Batorego.

szkoła ostrów wielkopolski
szkoła ostrów wielkopolski

Szachy

Szachy to wspaniała gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na dzieci ucząc je przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, rozwijając pamięć.

Balet (dla chętnych)

Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy wpływające na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała. Zajęcia rozwijają także: koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną.

szkoła ostrów wielkopolski

Joga dla dzieci (dla chętnych)

Zajęcia z jogi to doskonała forma zabawy. Joga dla dzieci skupia się przede wszystkim na ćwiczeniach, a nie na filozofii. Już w wieku przedszkolnym dzieci mogą odnosić wiele satysfakcji z tej formy aktywności. Połączenie jogi z elementami zabawy daje dzieciom dużo radości, jednocześnie otwierając im umysł na świat. Zajęcia wypełnione są zabawami ruchowymi, śmiechem i radością.

Zajęcia rozpoczną się od września 2019r.
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.